Lorem ipsum

Blog

Oczyszczanie twarzy a solarium

Oczyszczanie twarzy a solarium

Wiele klientek zadaje mi pytanie, czy oczyszczanie twarzy jest przeciwskazaniem korzystania  z solarium lub opalania się na słońcu. Takie pytanie staję się na czasie szczególnie w okresie przedwakacyjnym.

Przy manualnym oczyszczaniu twarzy zastosowanie mają bardzo często kwasy, za pomocą których usuwany jest martwy naskórek. Ten proces złuszczenia skóry ma sprawić, że skóra będzie gładsza i bardziej ukrwiona. Po takim zabiegu oczyszczania twarzy  skóra jest podrażniona  i bardziej wrażliwa na promienie ultrafioletowe.

Korzystanie z solarium bezpośrednio po zabiegu może doprowadzić do poparzenia skóry, co w dalszej perspektywie może grozić chorobami skóry. Zatem, po wykonaniu zabiegu oczyszczania twarzy należy mieć co najmniej ….. dni odstępu przed skorzystaniem z solarium.

Należy pamiętać, że po oczyszczaniu twarzy należy również chronić skórę przed promieniami słońca, najlepiej stosują kremy z odpowiednio wysokim filtrem.

Przed zastosowaniem wszelkich zabiegów warto skorzystać z profesjonalnych konsultacji. Zapraszam do kontaktu z salonem oraz umawiania zabiegów online.