Lorem ipsum

Blog

Oczyszczanie twarzy jesień

Jesień w gabinecie kosmetycznym, to czas na zabiegi oczyszczające, złuszczające, generalnie takie, które pozwolą nam uporządkować stan naszej skóry po lecie. Przedstawiam zabiegi oczyszczania twarzy na jesień.

Potrzebujesz pomocy w temacie oczyszczania twarzy? Skontaktuj się teraz!
telefonicznie: 575 707 275
lub e-mailem: salon@salonargania.pl

 

Głównymi problemami, z jakimi się borykamy, to zanieczyszczone pory, przebarwienia, nadmierne wydzielanie łoju a także sucha skóra. W takiej sytuacji z pomocą przyjdą nam profesjonalne zabiegi wykonane w gabinecie kosmetycznym. Ale co tu wybrać, kiedy wybór zabiegów na twarz proponowanych przez gabinety jest tak duży? Jakie zabiegi oczyszczania twarzy na jesień wybrać?

Z mojego zawodowego doświadczenia wynika, że najlepsze efekty przyniosą nam zabiegi z użyciem kwasów. Peelingi chemiczne mają zastosowanie zarówno w kuracjach przeciwtrądzikowych jak i przeciwstarzeniowych. Efekty, jakie uzyskamy zależą od rodzaju użytego peelingu. Działanie oczyszczające przyniosą zabiegi z użyciem kwasu salicylowego oraz pirogronowego. Dla cery wrażliwej, atopowej, z trądzikiem oraz z trądzikiem różowatym zbawienne będzie zastosowanie kwasu azelainowego który oprócz działania przeciwzapalnego wykazuje właściwości rozjaśniające przebarwienia a także blokuje powstawanie nowych. Odpowiednie nawilżenie skóry i działanie odmładzające uzyskamy stosując kwas glikolowy,mlekowy, ferulowy oraz zabiegi z wit.c.

Nowością są zabiegi z użyciem kwasu lactobionowego i szikimowego ,oba te kwasy nie powodują podrażnienia skóry, ten pierwszy skutecznie niweluje rumień skórny , działa nawilżająco i przeciwzmarszczkowo. Natomiast kwas shikimowy ma bardzo wszechstronne działanie ponieważ oprócz tego że bardzo dobrze nawilża skórę czyniąc ja bardziej jędrną, wykazuje działanie przeciwtradzikowe. Dla uzyskania pożądanych efektów należy przeprowadzić kilka zabiegów (seria wynosi około 6 zabiegów z częstotliwością od 7 do 14 dni).

Najlepiej zabiegi złuszczające mające uporządkować stan naszej skóry przeprowadzać właśnie w okresie jesiennym, kiedy promieniowanie słoneczne nie jest już tak duże. Szczegółowy opis zabiegów z wykorzystanie kwasów znajduje się tutaj.

Zapraszam do zapoznania się z innymi ciekawymi artykułami w tej tematyce:
oczyszczanie twarzy w domu. Dowiedz się więcej.