Lorem ipsum

Blog

Demakijaż krok po kroku

  1. Demakijaż zaczynamy od zmycia oczu. Nasączamy płatek płynem do demakijażu oczu i delikatnie przykładamy do powieki, czekamy chwilkę aż kosmetyki się rozpuszczą, po chwili delikatnie przesuwamy płatkiem od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego, dzięki czemu nie rozciągniemy delikatnej skóry okolic oczu. Czynność powtarzamy biorąc nowy płatek i wykonujmy do czasu aż płatek będzie czysty. Resztki tuszu z pomiędzy rzęs usuwamy zwilżonym w płynie patyczkiem kosmetycznym. Należy przy tym uważać, aby nie podrażnić spojówek.
  2. Następnie nasączonym płynem do demakijażu płatkiem zmywamy usta.
  3. Kolejnym krokiem jest zmycie reszty twarzy, do tego celu możemy użyć płynu micelarnego, mleczka, śmietanki itp. Jeśli używamy mleczka, to najlepiej nałożyć odpowiednią porcję na twarz i masować okrężnymi ruchami, sposób ten umożliwi dokładne usunięcie makijażu z trudno dostępnych miejsc. Po dokładnym związaniu mleczka z makijażem zmywamy twarz wodą. Jeśli wolimy używać płynu micelarnego wystarczyć nasączyć płatki płynem i przecierać nimi twarz, wymieniając na świeże do momentu aż będą czyste.
  4. Niestety to jeszcze nie koniec 😉
    Aby skóra była idealnie czysta musimy umyć ją odpowiednim żelem i wodą, najlepiej aby płyn którego używamy był delikatny i nie naruszał bariery hydro lipidowej naszej skóry. Warto wybierać produkty w których nie ma w składzie agresywnych środków myjących (Sodium Laureth Sulfate)
  5. Kolejny bardzo ważny krok to tonizacja – niestety bardzo często przez wiele osób pomijana. To bardzo duży błąd, ponieważ tonizacja przywraca odpowiednie ph, zakwasza skórę dzięki czemu wzmocnione zostają funkcje obronne skóry, ponad to kwaśny odczyn naszej skóry powoduje że na jej powierzchni nie rozwijają się potogenne bakterie i grzyby odpowiedzialne między innymi za powstawanie trądziku. Wybierając tonik należy wziąć pod uwagę potrzeby naszej skóry.
  6. Pora na kosmetyki pielęgnacyjne. Niezbędne będzie serum, które nawilży naszą skórę oraz krem. Oczywiście wszystkie produkty, których używamy muszą być dostosowane do potrzeb naszej skóry.

Pamiętajcie, że taka wieloetapowa pielęgnacja naszej skóry jest w stanie zapewnić nam piękną i młodą skórę.